таг: претреси

Голема акција и претреси во Германија во врска со шверц на...

0
Германската полиција денеска наутро извршила повеќе претреси против група осомничена за шверц на луѓе, јавува германската новинска агенција ДПА. Во...

Рации ширум Германија, антиваксери планирале атентат на премиерот на Саксонија

0
Германската специјална полиција направи претреси во неколку објекти во германската покраина Саксонија, во рамки на истрагата за планот за убиство на...

Пронајдената машина за мелење месо укажува дека групата на Беливук го...

0
Како дел од дополнителните претреси на викендицата во Ритопек, кој наводно го користела криминалната група на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ за ликвидации...