таг: претпладнево

Агенцијата за лекови издаде одобрение за увоз на „Трикафта“

0
Агенцијата за лекови МАЛМЕД претпладнево издаде одобрение за увоз на лекот Трикафта за пациентите од цистична фиброза, објави „Телма“. Сега зависи...

Претседателот и премиерката на Финска повикаа за итна апликација за НАТО

0
Лидерите на Финска претпладнево објавија дека земјата и официјално ќе побара членство во...

Москва: Украинскиот град Изјум е под целосна контрола на руските сили

0
Руските трупи претпладнево презедоа целосна контрола врз украинскиот град Изјум, изјави во Москва портпаролот на...

ЗОИ: Ледецка и Карл победници во женскиот и машкиот паралел велеслалом...

0
На Олимпијадата во Пекинг претпладнево завршија трките во женска и машка конкуренција во паралел слалом – сноубординг. Кај сноубордерките златниот медал го...

Тотенхем му врачи отказ на тренерот Санто

0
Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем објави претпладнево дека ја прекинува соработката со португалскиот тренер Нуно Еспирито Санто. Отказот за португалскиот стратег доаѓа два дена по...

Несреќа во Грција: Се урна авион, две лица загинаа

0
Две лица загинаа откако претпладнево се урна мал авион во селото Хариа, во близина на Пиргос во западниот дел на грчкиот полуостров Пелопонез,...