таг: престолнината

Три екипи со искуство и еден дебитант на Ф4 во Каунас

0
Вечерва во престолнината на Литванија, Kаунас, започнува завршниот турнир на кошаркарската Евролига. За титулата, која...

ВИДЕО: Во оваа ултра-конзервативна муслиманска земја почнаа да се продаваат божиќни...

0
Во продавници низ Ријад, престолнината на Саудиска Арабија, се продаваат божиќни елки и божиќни украси, и ова се смета за знак на...