таг: престижната

Фотографија со Палестинка која ја држи мртвата внука во прегратка ја...

0
Фотографот на Ројтерс, Мохамед Салем ја освои престижната годишна награда World Photo Press 2024 за фотографијата на Палестинка која ja во прегратки...

Две имиња остануваат во трката за „Златната топка“, скок на Салах...

0
Се наближува 29 ноември кога ќе биде познат добитникот на престижната „Златна топка“ за најдобар фудбалер во 2021 година. Конкуренцијата како и...