таг: престапник

Трамп се соочува со ново кривично дело, вршел поткуп на сведоци

0
Доколку помислевте дека случајот со осудениот престапник Доналд Трамп не може да биде полош, ProPublica, независна, непрофитна редакција која истражува злоупотреби на...