таг: пресметка

Вимблдон ги менува правилата на турнирот поради Рафаел Надал?

0
Шпанскиот тенисер се повреди за време на четвртфиналната пресметка со Тејлро Фриц, но и покрај големите болки...

ВИДЕО / Еланга ги спаси „Црвените Ѓаволи“ во Мадрид

0
„Супер пресметка“  меѓу Атлетико Мадрид и Ман. Јунајтед во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, заврши без...

Црногорецот Ласица плукаше кон Фалангата – Македонците збеснаа! (ВИДЕО)

0
Малку фалеше македонската Фаланга да влезе во физичка пресметка со црногорските репрезентативци по завршување на мечот и тоа само поради сељачкиот потег на...

КОЛКУ Е БЕЗБЕДНО ДА СЕ ЛЕТУВА ВО АЛБАНИЈА: Покрај масакрот во...

0
Физичка пресметка со клоци и боксови изби помеѓу две групи во албанскиот туристички град Саранда. Се уште не е позната причината за...

ВИДЕО: Храбрата Црвена Звезда непоразена на „Сан Сиро“, но Милан оди...

0
Црвена Звезда и во втората пресметка со гигантот Милан остана непоразена. По оние 2:2 во Белград, вечерва...