таг: пресврт

Гвардиола: Сакам да го видам гладот за победи од претходните сезони

0
Манчестер Сити го победи Тотенхем со 4-2 со голем пресврт, но тренерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, не...

Киев: „Ќе си ги вратиме Донбас и Крим“

0
Во средината на август војната против Русија ќе достигне пресврт. Ова во интервју во „Скај Њуз“ го вели шефот на украинското...

Илон Маск го предизвика Путин на борба еден на еден

0
Во бизарен пресврт на настаните, американскиот технолошки милијардер Илон Маск се чини дека го предизвикува рускиот претседател Владимир Путин на борба, сугерирајќи дека...

ВИДЕО/ Оливие Жиру, со два гола го сруши Интер во Сан...

0
Екипата на Милан  со пресврт забележа спектакуларна победа од 2:1, против Интер. Актуелниот ѓампион на Италија, Интер...

Надал: Реков дека ова можеби е мојот последен АО, но сега...

0
По неверојатниот, историски пресврт Рафаел Надал дојде до својот 21 Грен слем победувајќи го Данил Медведев по пет ипол часовен натпревар. Шпанецот...

ВИДЕО: Клиперс го направи најголемиот пресврт во НБА од 2009 година

0
Екипата на Лос Анџелес клиперс го направи најголемиот резултатски пресврт во НБА во последните 12 години. Клиперс ноќеска го победија Вашингтон со 116:115,...

Наполи со пресврт ја освои Варшава, Лион и Вест Хем обезбедија...

0
Италијанскиот калчолигаш Наполи со пресврт успеа да ја освои Варшава и да ја победи Легија со 4-1, притоа и да го освои првото...

Шкендија по четврти пат шампион на Македонија

0
Екипата на Шкендија преку пресврт славеше над Борец со 3:1 во Тетово и со тоа на четири...

Дневен хороскоп за 15 декември: Не избрзувајте со донесување одлуки

0
Овен Пред вас е некој пресврт на работно поле. Може да очекувате генерално поволен ден. Ако вашата работа е поврзана со...