таг: препорача

Маск ги повика Американците да гласаат за Републиканците

0
Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск, препорача Американците да гласаат за...

ЕК препорача кандидатски статус за Украина

0
Европската комисија препорача да ѝ се даде кандидатски статус на Украина, изјави претседателката на оваа институција Урсула фон дер Лајен. ...

Шпанската Ла Лига им предложи на фудбалерите да се тушираат дома

0
Раководството на Ла Лига им препорача денеска на фудбалерите на сите 42 екипи од првата и втората шпанска лига што помалку да ги...

ЦДЦ со препорака до Американците: „Не се вакцинирајте со Џонсон и...

0
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) им препорача на Американците да изберат една од двете други овластени вакцини...

Германија препорача сите постари од 18 години да земат трета доза...

0
Германскиот комитет за вакцинација (STIKO) денеска препорача дополнителна вакцина против корона вирусот за сите постари...

НБА препорача трета доза од вакцината против Ковид-19

0
Кошаркарската НБА лига им препорача на играчите, тренерите и судиите да примат трета, бустер, доза од вакцината против Ковид-19 со посебна итност за...

САД почнуваат со вакцинирање против ковид-19 на деца од пет до...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) синоќа препорача вакцинирање на деца против ковид-19 од...

Германија – Лицата под 60 години да не примаат втора доза...

0
Германската комисија за вакцини – СТИКО, вчера препорача луѓето под 60-годишна возраст кои се вакцинирале со првата...

Германија не ја препорачува вакцината на АстраЗенека кај лица постари од...

0
Експертскиот панел на германската влада за вакцинацијата препорача вакцината на АстраЗенека против коронавирусот, на почетокот, да им се дава само на лица на...