таг: препораки

Не се прејадувајте, не претерувајте со алхохолот, без петарди за Нова...

0
Препораки за исхраната, учеството во сообраќајот, како и за опасностите од користење пиротехнички материјали упатија надлежните институции во пресрет на празниците. Службата...

Препораки од Министерството за здравство за заштита на здравјето на населението...

0
Препораки за заштита на здравјето на населението од високите температури Поради високите температури кои деновиве ја зафатија територијата на државата, Министерството за...

Дали Ивермектин навистина помага против Ковид-19?

0
И покрај сите препораки и предупредувања, Ивермектин и натаму се третира како некој вид „чудотворен лек“ – посебно во Латинска Америка. Откако...

Нови препораки: Се забрануваат слатки за деца на возраст под две...

0
Во новите препораки за исхраната кои неделава ги објави Министерството за земјоделство на САД се наведува дека во текот на првите шест месеци...

Во Србија продолжено работното време на рестораните

0
Според најновите препораки на Кризниот штаб за заштита на јавното здравје, што ги донесе Владата на Србија на денешната седница, работното време на...