fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: препораки

Дали Ивермектин навистина помага против Ковид-19?

0
И покрај сите препораки и предупредувања, Ивермектин и натаму се третира како некој вид „чудотворен лек“ – посебно во Латинска Америка. Откако...

Нови препораки: Се забрануваат слатки за деца на возраст под две...

0
Во новите препораки за исхраната кои неделава ги објави Министерството за земјоделство на САД се наведува дека во текот на првите шест месеци...

Во Србија продолжено работното време на рестораните

0
Според најновите препораки на Кризниот штаб за заштита на јавното здравје, што ги донесе Владата на Србија на денешната седница, работното време на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави