таг: препорака

Украинските власти повикуваат на евакуација од Донецк, Херсон, Запорожје и Харков

0
Украинската влада упати препорака до жителите во конфликтните зони на истокот и југот на земјата да ги напуштат пред да започне...

Таравари: He можеш да ги натepaш луѓето на cилa да се...

0
Препорака за вакцинација и сугестија за граѓаните мора да има, но не по секоја цена и не со присила, вели за Инфомакс градоначалникот...

Арена Спорт и Спорт Клуб да се емитуваат на македонски и...

0
Владата на денешната 117 седница донесе препорака според која, ќе се локализираат спортските канали на официјалните јазици во државата а кои се реемитуваат преку...

Владата донесе одлука: Нема влез на стадион или сала без примена...

0
На препорака на Комисијата за заразни болести, Владата вечерва одржа седница на која беа донесени неколку одлуки поврзани со Ковид 19 и зголемениот...

Мицотакис свика вонреден состанок, се препорачува целосен и строг карантин во...

0
Мојата препорака до комисијата ќе биде една куса, строга хоризонтална мерка, односно локдаун, веројатно како минатиот март, рече министерот за здравство на Грција,...