таг: пренос

Руската државна телевизија: Третата светска војна штотуку започна!

0
Руската државна телевизија „Россија 1“ во пренос објави дека Третата светска војна штотуку започнала. Новинарката Олга Скабеева им кажа на...

Календар на МПЦ: Утре се празнува Пренос на моштите на Свети...

0
Пренос на моштите на Свети Јован Златоуст Златна труба на Православието. Споменот на овој светилник на Црквата се празнува на 13 ноември...

Македонија – Германија со пренос и на францускиот телевизиски канал ЕкипТВ

0
Француските љубители на фудбалот ќе можат преку директен пренос да го проследат натпреварот меѓу Северна Македонија и Германија, што ќе се прикажува на...