таг: пренесува

„Херојот“ на Милан, ќе биде награден и од Франција

0
Според она што го пренесува RMC Sport во Франција, во конечниот список на репрезентација за Франција во Светското првенство во Катар ќе се...

Абрамович е присутен на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

0
Агенцијата „Ројтерс“ пренесува дека Роман Абрамович е присутен на руско-украинските мировни преговори во Истанбул. Потсетување, портпаролот на олигархот и милијардер...

Калчомеркато: Ренато Санчес се сели во Милано

0
пренесува дека португалскиот играч за врска на Лил, Ренато Санчес, бил блиску до носење на црвено-црниот дрес...

За 41 отсто пораснал бројот на хоспитализации од Ковид-19 во однос...

0
Како што пренесува Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во болниците на територија на цела држава во моментов се хоспитализирани 351 лице, што е...

Роналдо може да си оди, Јувентус најде замена

0
Каталонските медиуми пренесува дека Барселона е спремна на лето да се раздели со Антоан Гризман. Тој е еден од најплатените фудбалери во...