таг: пренесен

Ѓоковиќ се соочува со затворска казна до – пет години?

0
Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата од страна...

Болсонаро повторно хоспитализиран поради болки во стомакот

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро беше итно пренесен во болница поради силна болка во стомакот, за...