таг: преминаа

Десетици севернокорејски војници ја минаа границата со Јужна Кореја

0
Десетици севернокорејски војници ја преминаа границата со Јужна Кореја, а потоа се повлекоа откако беа предупредени, соопштија воени претставници во Сеул. -Десетици...

Русија испраќа мигранти на границата со Финска во обид да ја...

0
Десетици мигранти денеска преминаа во Финска, неколку часа пред затворањето на двата јужни премини на границата со Русија. Преминовите Валима и Нирала...