таг: Премиерите

Вишеградска четворка: Руската агресија е грубо кршење на меѓународното право, треба...

0
Премиерите на Полска, Чешка, Словачка и Унгарија денеска во Прага се договорија за ставот дека Русија го прекршила меѓународното право со нападот на...

Европски лидери за Косово: Деескалација со исполнување на договорот

0
Премиерите на Холандија и Луксембург побараа Косово да се придржува до планот на Европската унија, за деескалација на ситуацијата во северниот...

Ана Брнабиќ: „Отворен Балкан“ е српска иницијатива

0
Премиерите на земјите кои ја поддржуваат иницијативата „Отворен Балкан“ се оптимисти дека во 2023 година ги очекува нов почеток со конкретни...

Отворено писмо на Заев, Вучиќ и Рама до регионот: Ги покануваме...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерите на Северна Македонија и Албанија Зоран Заев и Еди Рама, испратија отворено писмо за...

Во Бугарија се навива за Македонија, Заев и Јанев заедно ќе...

0
Премиерите на Македонија и Бугарија, Зоран Заев и Стефан Јанев попладнево заедно ќе го гледаат натпреварот Македонија – Украина. Владина делегација...

Орбан, Салвини и Моравиецки поставија темели на нов сојуз

0
Премиерите на Унгарија и Полска, заедно со лидерот на италијанската партија Лига, во Будимпешта поставија нови темели...