fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: прекухоризонтски

Радар што може да открие било каков авион: Русија поставува втор...

0
Вториот прекухоризонтски радар „Контејнер” ќе почне со пробно-борбено дежурство во Амурската област во 2024 година за контрола на воздушниот простор во источен...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави