таг: прекин

Лавров: Со Украина имавме договор за прекин на војната, но…

0
Со Украина имаше договор за прекин на војната, но Борис Џонсон не се...

Нетанјаху: Нема прекин на огнот во Газа додека не се ослободат...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја отфрли можноста за прекин на огнот во Газа,...

Германија се противи на барањето на ЕУ за хуманитарен прекин на...

0
Во Европската Унија Германија се спротивстави на барањата за прекин на огнот од хуманитарни причини во Појасот Газа. – Сега...

Гутереш повика на итен прекин на огнот на Блискиот исток

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, повика на итен прекин на огнот на...

Прекин на бременоста со апчиња се прави само на ГАК, здруженијта...

0
Прекин на бременоста со апчиња се прави само на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство (ГАК) во Скопје, а од Македонската асоцијација на...

Hавивачите на Панатинаикос, со ласери го прекинаа кошаркарско дерби

0
Кошаркарското дерби во Грција секогаш е на работ на прекин. Навивачите не можат да поднесат...

„Врие“ во Белград, „Гробари“ со закани за Реал

0
Жестока тепачка и прекин е епилогот на натпреварот од Евролигата, втор во четвртфиналната серија меѓу...

Во Судан има речиси целосен прекин на интернетот

0
Во Судан има „практично целосен“ прекин на интернетот, соопшти организацијата која го следи...

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

Путин нареди божиќно примирје во Украина

0
Рускиот претседател Владимир Путин нареди прекин на огнот на православниот Божиќ и Божиќ во Украина....