таг: прекинува

Дубаи го укинува данокот за алкохол и нема да наплаќа за...

0
Дубаи го укинува данокот за алкохол од 30 отсто и прекинува со наплатата на дозволите...

Рускиот гигант „Газпром“ ја прекина испораката на гас за Холандија

0
Руската компанија „Газпром“ од денеска ја прекинува испораката на гас во холандската „Гас тера“, откако...

Советот на Европа ги прекина односите со Белорусија

0
Советот на Европа соопшти дека ги прекинува односите со Белорусија поради активното учество на таа земја во руската инвазија на Украина....

Шведска прекина со тестирање за ковид-19: Лицата со симптоми ќе се...

0
Шведска прекинува со тестирањата за ковид-19, дури и кај лицата што покажуваат симптоми, па од денеска мобилните шатори што служеа за...

Агуеро плачеше како мало дете: Прекинувам со професионалното играње, фудбалот ми...

0
Кун Агуеро денеска на јавноста и соопшти дека прекинува со професионалниот фудбал поради проблемите со срцето кои беа откриени пред пола месец откако...

Тотенхем му врачи отказ на тренерот Санто

0
Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем објави претпладнево дека ја прекинува соработката со португалскиот тренер Нуно Еспирито Санто. Отказот за португалскиот стратег доаѓа два дена по...