таг: прекина

Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито

0
Русија го прекина учеството во договорот за извоз на жито преку...

Лејкерси излегуваат од кризата, Антетокунмпо повторно ги спасува Бакс

0
Бруклин Нетс ја прекина серијата на 12 победи, откако беше поразен од Чикаго со 121-112, во меч...

Велика Британија целосно го прекина увозот на руски течен гас

0
Велика Британија од денеска целосно го прекина увозот на руски течен природен гас (ЛНГ), што...

Далас ја прекина негативна серијата, Оклахома со 11 тројки против Минесота

0
Далас ја прекина серијата од два натпревари со победата над Оклахома од 121:114. Словенецот, кој ги пропушти...

Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска

0
Русија ја прекина испораката на природен гас за Финска по нејзината кандидатура за членство во...

По струјата, Русија од утре ја прекинува испораката на гас за...

0
Откако ја прекина испораката на струја во Финска, во сабота наутро Русија ќе ја прекине...

Чешка ја укина вонредната состојба поради корона вирусот

0
Чешка ја прекина вонредната состојба поради корона вирусот. Најновите мерки за коронавирусот, како што е...

Луис Хамилтон го прекина молкот

0
Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон го прекина молкот со својата прва објава на социјалните мрежи по драматичниот крај на сезоната во...

Монако го врати Саша Обрадовиќ

0
Управата на Монако денеска ја прекина соработката со тренерот Звездан Митровиќ, кој ја плати цената од пет порази во Евролигата. Челниците на...

Младата фудбалска репрезентација поразена од Франција во Скопје

0
Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ја прекина серијата без пораз и на домашен терен загуби од фаворитот и лидер во групата ...