таг: преземе

Грција ќе предложи да ја преземе командата на европската операција во...

0
Грција ќе предложи да ја преземе командата на европската операција во Црвеното море и ќе го понуди штабот во грчкиот град Лариса како...

ИФЈ ќе го тужи Израел доколку не престане со нападите врз...

0
Меѓународната федерација на новинари (ИФЈ) ќе преземе правни мерки против израелските политичари и воени лидери, доколку не се обврзат да ги почитуваат наредбите...

Пјонгјанг се заканува поради воените вежи на Вашингтон и Сеул

0
Пјонгјанг денеска се закани дека ќе преземе „невидени, постојани и силни одговори“ доколку Сеул и...

Русија за посетата на Пелоси на Тајван: Ова е очигледна провокација

0
Русија оцени дека Кина има право да преземе „неопходни мерки за заштита на својот суверенитет“, наведувајќи дека посетата на претседателката на...

Бугарија со протестна нота поради говор на омраза на протестите во...

0
Бугарија ќе преземе мерки против говорот на омраза во последните денови во Македонија,...

Русија: ќе преземеме „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да влезе...

0
Русија предупреди дека ќе мора да преземе „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да стане...

Лев пред промоција во Фенербахче

0
Поранешниот селектор на Германија, Јоаким Лев, ќе го преземе Фенербахче. Турската медиумска корпорација „Хабер Глобал“ објави дека 61-годишниот фудбалски стручњак се договорил со...

Унгарски генерал на чело на КФОР, прв од земја во регионот

0
Унгарскиот бригаден генерал Ференц Кајари денеска ќе ја преземе командата на меѓународната воена мисија на...

Лавров: Потребни се мерки за запирање на прогонот на христијаните од...

0
Меѓународната заедница треба да преземе чекори за да го запре прогонот на христијаните на Блискиот Исток и Северна Африка, изјави Сергеј Лавров за...

Рама: Се обврзуваме да ги вакцинираме сите 11 илјади здравствени работници...

0
Албанија ќе ја преземе вакцинацијата на целокупниот здравствен персонал на Косово, најави албанскиот премиер Еди Рама, откако вчера, од Турција донесе пратка од...