таг: презеле

Борбите во Доњецк продолжуваат, руски воздушни напади врз украински региони кај...

0
Сепаратистите поддржани од Москва соопштија дека ја презеле контролата врз најголемата украинска електрана на јаглен...

Турција бара чаре да се најде коридор за извоз на житото...

0
Русија тврди дека нејзините сили презеле целосна контрола врз станбените населби во источниот украински град Северодоњецк. Жестоки улични борби траат веќе...