таг: преживеани

Иселеници Албанци зборуваат на Алсат за големите поплави низ Европа

0
Спасувачките екипи продолжуваат со потрагата по преживеани во големите поплави кои ја погодија Западна Европа, предизвикувајќи над 160 жртви. Стотици се водат како...

Нема преживеани во падот на рускиот авион

0
Нема преживеани при падот на рускиот авион што денеска се урна на рускиот Далечен исток, објавија руските новински агенции, повикувајќи се на спасувачките...