таг: предупредуваат

„Дејли мејл“ – Нова КОВИД мутација, поотпорна на вакцини, можно да...

0
Британските научници предупредуваат на нова и поопасна варијанта на коронавирусот, која е поотпорна на вакцини од сите други варијанти на коронавирусот,...

Пулмолози предупредуваат: Поради игнорирањето на овој симптом, пациентите предоцна го откриваат...

0
Пулмолозите предупредуваат дека бројот на пациенти кои не знаеле дека имаат рак на бели дробови станува загрижувачки голем… „Сè почесто откриваме...

За колективен имунитет веројатно ќе треба да бидат вакцинирани меѓу 80...

0
Белгиските експерти предупредуваат дека поради појавата на позаразни мутации на коронавирусот, ќе биде потребно да се вакцинираат помеѓу 80 и 90 проценти од...

Симптом на Ковид 19 ретко кој споменува, внимавајте на јазикот

0
Симптомите што предупредуваат на коронавирусна инфекција и појава на болест ковид-19 со почетна треска и аносмија се шират во низа посилни и послаби...