таг: предупреди

САД ја предупредија Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку испорача...

0
САД ја предупреди Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку обезбеди оружје за руската инвазија врз Украина. Вашингтон и сојузниците...

Гутереш стравува дека на светот му се заканува ширење на војната...

0
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш предупреди дека светот постепено се соочува со предизвици...

Комесарот на ОН за бегалци предвидува нов бран раселени лица од...

0
Високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди предупреди дека со навлегувањето на...

Германскиот министер за здравство предупреди на опасност од зимски бран коронавирус

0
Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах предупреди на опасноста од зголемување на случаите со Ковид-19...

Бајден ја предупредува Русија за тврдењата за „валкана бомба“

0
Американскиот претседател Џо Бајден ја предупреди Русија дека употребата на тактичко нуклеарно оружје би била...

Фон дер Лајен упати предупредување до италијанската десница

0
Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја предупреди Италија на последиците доколку отстапи...

Образованието во светот е во голема криза, предупреди Гутереш од Генералното...

0
Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш предупреди на нееднаков пристап до образованието низ целиот свет. Говорејќи во пресрет...

Украински генерал предупредил на опасност од руски нуклеарен удар

0
Командантот на украинската војска предупреди на можноста Русија да користи нуклеарно оружје во Украина, што би создало ризик од ограничен нуклеарен...

Ердоган: Да не се потценува Русија, некои земји водат политика на...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Белград предупреди дека Русија не треба да се потценува и оцени дека некои западни...

САД: Русија наскоро планира напади врз инфраструктурата на Украина

0
Американски официјален претставник предупреди дека Русија планира наскоро да изврши нови напади врз цивилната инфраструктура...