таг: предупреди

Гутереш: Светот влегува во ера на хаос, поделбите го парализираат Советот...

0
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш денеска предупреди дека светот влегува во „ера на хаос“ и оти се потребни важни реформи, изразувајќи...

Столтенберг: И НАТО треба да биде подготвен за лоши вести од...

0
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предупреди дека и западната воена алијанса треба...

ОН предупредуваат на опасност од глад во Газа

0
Светската програма за храна на Обединетите нации (WFP) предупреди на опасноста од масовен недостиг на храна и широко распространет глад во...

Шефот на СЗО: Ситуацијата во Газа излегува од контрола

0
Ситуацијата во Појасот Газа излегува од контрола, предупреди денеска шефот на СЗО, по...

Бајден: Му кажав на Нетанјаху дека е многу важно Израел против...

0
Американскиот претседател Џо Бајден го предупреди Иран да „бидe внимателен“ и му порача...

Светската програма за храна предупреди дека драстично ќе се зголеми бројот...

0
Светската програма за храна (WFP) денеска предупреди дека намалувањето на финансирањето во хуманитарни...

Издадено предупредување за отровен чад по голем пожар во магацини во...

0
Противпожарната бригада предупреди на опасност од вдишување на чад и можните хемиските компоненти...

САД ја предупредија Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку испорача...

0
САД ја предупреди Кина дека ќе сноси сериозни последици доколку обезбеди оружје за руската инвазија врз Украина. Вашингтон и сојузниците...

Гутереш стравува дека на светот му се заканува ширење на војната...

0
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш предупреди дека светот постепено се соочува со предизвици...

Комесарот на ОН за бегалци предвидува нов бран раселени лица од...

0
Високиот комесар на ОН за бегалци Филипо Гранди предупреди дека со навлегувањето на...