таг: предупредија

Данска алармира: Гас од „Северен тек 2“ истекува во Балтичкото море

0
Данските власти ги предупредија бродовите да ги избегнуваат водите околу островот Борнхолм во Балтичкото Море, во радиус од пет наутички милји,...

Предупредување на Талибанците до САД да ги прекинат летовите на беспилотните...

0
Талибанците денеска предупредија на последици доколку САД не ги прекинат летовите на своите беспилотни летала во воздушниот простор на Авганистан. – Со...

ОН: Повеќе од четири милиони луѓе во Либан може да останат...

0
Обединетите нации (ОН) предупредија дека повеќе од четири милиони луѓе во Либан, вклучително и еден милион бегалци, се изложени на ризик да го...

Новиот вид на коронавирус „троен мутант“ создаде паника кај јавноста, експертите...

0
Британските здравствени власти ја предупредија јавноста за ширење на нов вид на коронавирус, со „чудна комбинација на гени“. Овој вид означен како...

Новиот вид на коронавирус „ТРОЕН МУТАНТ“ создаде паника кај јавноста, експертите...

0
Британските здравствени власти ја предупредија јавноста за ширење на нов вид на коронавирус, со „чудна комбинација на гени“. Овој вид означен како...

САД ја предупредија Русија

0
САД денеска ја предупредија Русија да не и се „заканува“ на Украина, која соопшти дека Москва концентрира свои армиски сили долж заедничката граница....

Аларм од ОН: 34 милиони луѓе во светот се на работ...

0
Обединетите нации (ОН) предупредија дека во повеќе од 20 земји во светот ќе завладее глад во следните...

Околу 34 милиони луѓе во светот се на работ на глад

0
Обединетите нации предупредија дека во повеќе од 20 земји во светот ќе завладее глад во следните неколку месеци. Бројни семејства веќе гладуваат во...

Иран: Јужна Кореја не треба да ја политизира заплената на танкерот

0
Иранските власти ја предупредија Јужна Кореја дека не треба да ја политизира заплената на јужнокорејскиот танкер од страна на Техеран, и побараа...

БиоНТек и Фајзер: Без докази дека вакцината може да се даде...

0
„БиоНТек” и „Фајзер” денеска предупредија дека немаат докази дека нивната вакцина ќе продолжи да штити од коронавирус доколку се даде втората доза...