таг: предложи

Во САД повторно предложен законот за укинување на сезонско сметање на...

0
Група од 12 американски сенатори повторно предложи закон со кој летното сметање на времето во САД ќе остане трајно. Британските...

Фон Дер Лајен предлага план за конфискација на замрзнати руски имоти

0
Европската комисија денеска предложи план за конфискација на руските средства што се замрзнати по неиспровоцираната...

ЕК го претстави новиот стандард Еуро 7 за сите возила

0
Европската комисија предложи регулатива со нови правила за намалување на штетните издувни гасови од моторните возила наречена – Еуро 7, во...

Европската комисија ќе предложи потенцијална „динамична“ граница на цената на гасот

0
Европската комисија треба да предложи оваа недела „динамична“ граница на цената на природниот гас во...

Илон Маск му се јавил на Канје по скандалозните објави: „Загрижен...

0
Откако предложи решенија за конфликтите меѓу Русија и Украина и Кина и Тајван, 51-годишниот Илон Маск сега се посвети на раперот за кој...

Европската комисија предлага нов пакет санкции против Русија

0
Европската комисија ќе предложи нов пакет санкции против Русија, вклучително и воведување ограничување на цената...

Бугарија/ ВМРО-БНД им нуди на Слави Трифонов и поранешниот в.д. премиер...

0
ВМРО-БНД за претстојните предвремени парламентарни избори ќе предложи спојување со партијата „Има таков народ“ на...

ЕК предложи закон за заштита на новинарите и активистите од тужби...

0
Европската комисија предложи усвојување закон со кој ќе се заштитат новинарите и активистите за граѓански...

Зеленски му се обрати на Путин – предлага преговори

0
Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, му предложи на рускиот претседател Владимир Путин да седне на...

Зеленски: Не знам што сака Путин

0
Украинскиот лидер Володимир Зеленскиј предложи средба со рускиот претседател Владимир Путин со цел да се...