fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: предизвикуваат

Јужноафриканскиот коронавирус може да претставува глобален ризик

0
Нови варијанти на коронавирус предизвикуваат загриженост за вакцините, вели турски експерт. Новата варијанта на коронавирус, идентификувана во Јужна Африка,...

Се излеаја реките во Албанија и Косово

0
Обилните дождови и денеска предизвикуваат поплави во Албанија додека најкритично е во Лач, Скадар, Лежа и во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави