fbpx

таг: предводеше

НБА: Блескава партија на Дурант

0
Кевин Дурант со 51 поени ја предводеше синоќа екипата на Бруклин до гостинска победа над Детроит од 116:104, нанесувајќи им го на домаќините...

Мајкл Керик си замина од Манчестер јунајтед по 15 години (ВИДЕО)

0
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мајкл Керик привремено го предводеше неговиот тим на три натпревари, но потоа реши да го напушти клубот откако...

Стеф Кари му додели техничка – на судијата (ВИДЕО)

0
Стеф Кари сезонава игра во неверојатна форма и синоќа го предводеше Голден Стејт до триумф на гостувањето кај Лос Анџелес клиперс. Фантастичниот...

Кари со девет тројки и 37 поени го предводеше Голден стејт...

0
Кошаркарот на Голден стејт, Стеф Кари, го предводеше својот тим до победа (117:99) на средба со Бруклин нетс одиграна ноќеска во Њујорк. ...

Барди: Да продолжиме да го негуваме победничкиот менталитет

0
Енис Барди со три постигнати гола вечерва ја предводеше македонската репрезентација до убедлив триумф над Ерменија со 5:0. Поради отсуството на Стефан...

„Го мразам Роберт Манчини, тој е еден од најслабите менаџери и...

0
Роберто Манчини ја предводеше Италија до титулата европски шампион. „Азурите“ ја совладаа Англија со 3:2 (1:1) на преполниот Вембли, а поразот...

Лука Дончиќ и Порзингис ги предводеа Маверикс до триумф над Милвоки

0
Лука Дончиќ ги предводеше Далас Маверикс до триумф над Милвоки Бакс (116:101) со 27 поени и 9...