таг: преговарач

Четврта рунда разговори Русија-Украина, Подолијак: Техничка пауза во преговорите до утре

0
Украинскиот преговарач, Михаило Подолиак, на својот Твитер профил напиша дека е направена „техничка пауза“ во...

Подојлак: Ги загубивме врските со системот за следење на Чернобил

0
Украинскиот преговарач и советник на претседателот Зеленски, Михаило Подољак, во објава на Твитер напиша дека...

Без договор заврши третата рунда преговори Киев-Москва

0
Третата рунда преговори Киев-Москва заврши. Како што извести украинскиот преговарач Михајло Подољак има позитивни поместувања...

Украинските служби си убија еден од преговарачите со Русија

0
Украински преговарач е убиен од Украинската служба за безбедност, откако наводно ја предал земјата комуницирајќи со Русија. Денис Киреев, член на...

Фрост: Велика Британија повторно е целосно независна држава

0
Британскиот главен преговарач за Брегзит, Дејвид Фрост денеска изјави дека Велика Британија повторно ќе биде целосно независна земја од 1 јануари. Барние по трговскиот...