таг: Преговарачот

Барние: Договор за Брегзит е можен во петок

0
Преговарачот на Европската Унија (ЕУ) за трговските односи меѓу Брисел и Лондон по Брегзит, Мишел Барние изјави дека долгоочекуваниот договор е...