таг: преглед

Како се менуваше рангирањето на најбогатите земји во Европа?

0
Преглед на рангирањето на најбогатите европски земји во последните нешто подолго од сто години е достапен на YouTube, т.е. од 1921 до 2022...

Киеза ќе пропушти шест месеци поради повреда на коленото

0
Лекарскиот преглед ја потврди повредата на лигаментите на коленото кај напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза. Фудбалерот ќе пропушти околу шест месеци, тврди...

Виц на денот: Притисок

0
Плавуша оди на систематски преглед. Сестрата ја дочекува и ja прашува:– Колку сте тешки?– 45 кг.Сестрата ја качува на вагата, мери 58кг и...

Виц на денот: Апетит

0
Докторка прашува пациентка при преглед:– А со апетитот како сте?– Некогаш имам, некогаш немам.– А кога немате?– Откако ќе се најадам. ...

Нејмар нема скршеница, неизвесно е кога ќе се врати на теренот

0
Лекарскиот преглед на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар не откри скршеница на ногата кај фудбалерот, пренесува „Ле Паризиен“. Дваесет и осумгодишниот Бразилец...