таг: прв

Научниците успеаа да добијат РНК на тасманискиот тигар, животно кое изумрело...

0
реклама Научниците за прв пат успеаја да ја добијат рибонуклеинската киселина (РНК) на тасманискиот тигар,...

Опасните „огнени мравки“ се појавија во Европа!

0
Црвените огнени мравки, еден од најинвазивните видови во светот, за прв пат се пронајдени во Европа. Овие увезени инсекти, научно наречени Solenopsis invicta, потекнуваат...

За прв пат по повеќе од 20 години, наградите Еми се...

0
реклама За прв пат по повеќе од 20 години одложена е церемонијата на престижните...

Вембањама не се прослави во дебито за Сан Антонио

0
Францускиот кошаркар Виктор Вембањама, кој беше прв пик на последниот драфт, го одигра првиот натпревар...

Ман. Сити прекина традицијата која важеше претходните 10 години

0
Манчестер Сити прв пат во клуската историја стана европски шампион. Голот на Родри со кој...

Прва плеј оф победа на Сакраменто Кингс, после 17 години

0
Деарон Фокс постигна 38 поени во својот прв меч во плејофот во кариерата и заедно...

Реџи Милер: Дончиќ мора да биде во подобра форма, да трча...

0
Далас Маверикс прв пат по 2019 година нема да играат во плеј-офот. Сезонава играа со...

Прв случај на морбили кај 13-месечно дете од Свети Николе

0
Потврден е прв случај на морбили кај 13 месечно дете од Свети Николе. Марија Димитрова директор на Центарот за јавно здравје-Штип, потврдува дека...

Украина добива леопарди и челинџер

0
Прв пат по почетокот на војната, Германија и Велика Британија на Украина ѝ...

За прв пат од 1961 година, тепихот на Оскарите нема да...

0
реклама За ПРВ пат од 1961 година, тепихот на Оскарите нема да биде црвен....