fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: прв

Конте: Влогот е огромен

0
Иако Милан беше прв на табелата скоро од почетокот на сезоната, Интер поведе пред големото дерби, што...

Деми Ловато го најави својот документарец и прозборе за периодите на...

0
Пејачката Деми Ловато за прв пат прозборе за нејзиното предозирање во 2018 година и откри дека во тоа време неколку минути ја...

Бајден со челниците на Г-7, највисоко на агендата: пандемијата, економијата и...

0
Американскиот претседател eо Бајден во петок ќе го одржи својот прв виртуелен состанок со другите лидери на...

Вакцината против корона вирус го намалува ризикот од пренесување на вирусот

0
Неодамнешна студија направи прв чекор кон одговарање на важно прашање во врска со вакцините против Ковид-19, откривајќи дека луѓето кои се вакцинирале имаат...

Истражување: Вакцината против Ковид-19 го намалува ризикот од пренесување вирусот

0
Неодамнешна студија направи прв чекор кон одговарање на важно прашање во врска со вакцините против Ковид-19, откривајќи дека луѓето кои се вакцинирале имаат помало вирусно...

ЕУ за прв пат призна пропусти при набавката на вакцините

0
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за прв пат призна дека имало недостатоци на европско...

Виц на денот: Вежбање

0
Прв ден Трпана му кажува на Трпе:– Миличок идам во теретана.– Добро мила. Втор ден пак му кажува:– Миличок идам на...

Три дена не можат да се пребројат гласовите од изборите во...

0
Во неделата Мостар за прв пат имаше избори после 12 години, но се уште нема резултати од истите. Според централната изборна комисија на...

Лапорта ги откри картите: Доколку повторно стане претседател, Барселона ќе биде...

0
Амбициозните планови на поранешниот прв човек на каталонците предвидуваат пет екстра засилувања. Претседателските избори во Барселона за наследник на Жосеп...

Моментална Температура

Skopje
few clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
20 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави