fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: првпат

Биткоинот достигна вредност од 50.000 американски долари

0
Биткоинот денеска за првпат ја премина цената од 50.000 американски долари, продолжувајќи го својот забрзан раст. Сепак, овој премин на големата психолошка граница траеше...

Забрзано расте: Биткоинот достигна вредност од 50.000 американски долари- големите компании...

0
Биткоинот денеска за првпат ја премина цената од 50.000 американски долари, продолжувајќи го својот забрзан раст. Сепак, овој премин на големата психолошка граница...

Телефонски разговор помеѓу Бајден и Си Џинпинг

0
Американскиот претседател Џо Бајден првпат од стапувањето на должност разговараше со претседателот на Кина, Си Џинпинг, соопшти синоќа Белата куќа. Бајден во...

Оливија Њутн-Џон одбива да се вакцинира против ковид-19, нејзината ќерка објаснила...

0
Оливија Њутн-Џон првпат дознала дека има рак на дојката во 1992 година, а болеста повторно ѝ се вратила во 2013 и 2017...

Франција: 10 проценти од заразените ја имаат новата мутација на коронавирусот

0
Новата варијанта на коронавирусот, првпат детектирана во Велика Британија е пронајдена во 10 проценти од случаите во Франција, изјави портпаролот на француската Влада...

Трамп првпат се појавува во јавност по насилниот упад во Конгресот

0
Првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавноста, и тоа во Тексас, во...

Во САД за првпат регистрирани над 300.000 новозаразени за 24 часа

0
САД за првпат регистрирале повеќе од 300.000 нови инфекции со новиот коронавирус. Според секојдневниот ажуриран преглед на „Ковид Трекинг Проџект“, новите случаи...

Биткоинот првпат надмина вредност од 30.000 долари

0
Криптовалутата биткоин денеска првпат ја надмина вредноста од 30.000 долари, достигнувајќи попладнево 31.502,77 долари, објави агенцијата Блумберг. Биткоинот на...

Кралицата Елизабета ја прекрши повеќегодишната традиција во божиќниот говор: „Шлаканица“ за...

0
Првпат од средината на 1980-тите, британската кралица Елизабета Втора (94) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95), не го поминуваат Божиќ во куќата...

Биткоинот првпат во историјата надмина 20.000 долари

0
Вредноста на биткоинот првпат во историјата надмина 20.000 долари, објави агенцијата Блумберг. Најголемата светска криптовалута денеска се зголеми за седум отсто и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави