fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: Првично

Светот во 2020: Аја Софија – од црква до џамија

0
Првично беше најпозната црква во светот, потоа најпозната џамија, се додека не е претворена во музеј. Но по судската одлука, со која...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави