таг: Првичните

Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“

0
Според првичните информации од Шпанија, Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“. Дефанзивецот Едер...

Русија ќе ги одигра плеј-оф натпреварите, реагираат Полска и Шведска

0
Извршниот Комитет на ФИФА ги презеде првичните чекори во врска со војната на Русија против Украина. Највисокото раководно тело на светскиот фудбал всушност...

Ебрахим Раиси е новиот претседател на Иран

0
Првичните податоци од пребројувањето на гласачките ливчиња покажуваат дека Ебрахим Раиси е новиот претседател на Иран со...

Колку родители би си ги вакцинирале децата против Ковид?

0
Првичните анализи покажуваат дека постои голема подготвеност кај родителите. Но, мора да се земе предвид и дека е многу тешко да се...

Албанија – Партијата на Рама со најмногу гласови, но рано е...

0
Првичните неофицијални резултати од денешните парламентарни избори во Албанија покажуваат дека Социјалистичката партија на Еди Рама освоила...

Мртва трка во Албанија: Кој ќе освои 71 пратеник за да...

0
Првичните неофицијални резултати од денешните парламентарни избори во Албанија покажуваат дека Социјалистичката партија на Еди Рама освоила најмногу гласови. Но, засега не...