fbpx
0 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: првиот

ЕК: Затворените граници не можат да го запрат коронавирусот

0
Првиот бран од пандемијата на коронавирусот покажа дека затворањето на границите не го запре вирусот, туку донесе многу проблеми, изјави денеска на прес...

Француски научници го опишаа првиот случај на сериозна реинфекција со јужноафрикански...

0
Француски научници го опишаа првиот случај на тешка форма на инфекција со јужноафриканскиот вид коронавирус кај пациент...

Уште долго ќе ги носиме маските, смета Филипче

0
Првиот човек на Министерството за здравство Венко Филипче во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 порача дека заштитните маски ќе ги носиме уште...

ВИДЕО: Фудбалери туркаа амбулантно возило да запали

0
На првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Португалија, Брага и Порто одиграа натпревар без победник (1:1)....

Големо внимание предизвика сцената од теренот меѓу Роналдо и судијата Орсат

0
Кристијано Роналдо го постигна првиот гол за водство на Јувентус против Рома. Кристијано имаше уште...

НБА потврди: Ол стар натпреварот ќе се игра на 7 март...

0
НБА-караванот е првиот во светот на спортот, барем во однос на релевантните лиги, што ги прекина натпреварите...

Роналдо со два гола го „среди“ Интер и го донесе Јувентус...

0
Првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија меѓу Интер и Јувентус се одигра синоќа на „Џузепе...

ВИДЕО: Прв триумф на Тухел со Челси во Премиер лигата!

0
Во првиот натпревар од денешната неделна програма Челси во рамките од 21 коло во Премиер лигата Челси ја оправда фаворитската улога...

Шведска прв финалист на СП во ракомет

0
Шведска е првиот финалист на Светското првенство за ракометари што се одржува во Египет, откако славеше вечерва во полуфиналето над Франција со 32:26 (16:13). ...

И Словенците пресилни за најдобрите македонски ракометари!

0
Во првиот натпревар од главната фаза на Светското првенство денеска македонската сениорска репрезентација загуби убедливо од Словенија со резултат 21:31. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
100 %
0.3kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
12 °

Последни објави