fbpx

таг: првенство

Натпревар во Португалија прекинат поради недоволно здрави фудбалери

0
Натпреварот од 12. коло во португалското првенство меѓу градските ривали Белененсес и Бенфика синоќа во Лисабон се претвори во фарса и беше прекинат...

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи на претстојното Европско првенство, на кое пласман обезбеди и македонската репрезентација, право на настап да имаат само ракометари,...

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

0
Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро...

Европско првенство во шах: Реми и пораз за македонските селекции

0
Во претпоследното, осмо коло на Европското првенство во шах, македонската машка селекција ремизираше 2-2 против Белгија, додека шахистките претрпеа убедлив пораз од Хрватска...

Емил Павлов се пласира во финалето на СП во Дубаи

0
Македонскиот каратист Емил Павлов избори финале на Светското првенство во Дубаи. Македонецот ќе се бори за златото категоријата до 67 килограми,откако во...

Што му рече Димитриевски на Депај?

0
Столе Димитриевски е херој на денот во шпанското првенство откако му одбрани пенал на Мемфис Депај и со тоа му донесе победа на...

Државно првенство во планинско трчање на Пелистер

0
Во тек се завршните подготовки за Државното првенство во планинско трчање, кое претстојниот викенд ќе се одржи во Националниот парк Пелистер. Организатори...

Академија Пандев ја совлада Шкендија, Шкупи победи во Кавадарци

0
Во рамите на десеттото коло во фудбалското првенство на Македонија, Академија Пандев со двата погодоци на Мартин Мирчевски во завршницата од натпреварот успеа...

Натпреварот Албанија – Полска беше прекинат 20 минути, домашните навивачи фрлаа...

0
Квалификацискиот натпревар одигран за Светското фудбалско првенство 2022, Албанија – Полска, одигран синоќа во Тирана, беше привремено прекинат поради нереди на трибините. ...

Билетите за Македонија – Германија се распродадени

0
Билетите за натпреварот Македонија – Германија од квалификациите за Светското првенство 2022. се распродадени. Натпреварот ќе се одигра на 11. октомври на...