таг: прва

Меланија Трамп и се налути на Ана Винтур: Како Мишел Обама...

0
Поранешната прва дама Меланија Трамп минатиот викенд гостуваше во утринското ТВ шоу Fox & Friends. Тоа беше едно од нејзините ретки појавувања во...

Од април Албанија ќе има ден без автомобили секоја прва недела...

0
Почнувајќи од 3 април, секоја прва недела во месецот, секој град во Албанија ќе има ден без автомобили, соопшти денеска албанската...

Прва јавна изјава на Путин по нападот на Украина: Русија немаше...

0
Русија немаше друг избор, изјави Владимир Путин, што е негова прва јавна изјава откако Русија утрово ја нападна Украина, пренесе „Спутник“....

Шведска со пенал до петтата европска круна, стоп на серијата на...

0
Шведска ја освои својата петта европска титула во ракомет, прва по 20 години, откако во фантастично финале со 27:26 ја совладаа Шпанија со...

Шкупи пред освојување на есенската титула, кикс на Академија Пандев

0
Актуелниот лидер во македонската Прва фудбалска лига, Шкупи ја зголеми предноста на плус шест бода и скоро да се есенски прваци во оваа...

Францускиот претседател Макрон во прва посета на Хрватска

0
Францускиот претседател Емануел Макрон престојува во прва посета на Хрватска од нејзината независност. Во мај,...

Еурофарм Пелистер со прва победа во Европската Лига

0
Гостувањето во Грција кај АЕК Атина донесе прва победа за битолски Еурофарм Пелистер од (27-30) во новата сезона од ЕХФ Европската лига. ...

Бабиќ: Одигравме перфектен натпревар

0
Битолски Еурофарм Пелистер извојува прва победа во Европската лига, со 30-27 во Атина, против АЕК и го одигра, веројатно, најдобриот натпревар оваа сезона....

ВИДЕО: Бразил во финале на ОИ во Токио

0
Селекцијата на Бразил прва обезбеди пласман во финалето на ОИ во Токио, откако беше подобар изведувач на пеналите од Мексико. На крајот 4:1...

ВИДЕО | Кога видот е оштетен, гледаат душата и срцето: Суарет...

0
Секогаш активен и подготвен, на прва борбена линија, да го помести бажурот кој ја задскрива светлината пред децата, родителите и сите останати...