fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: Првата

Британија започнува тестирање, 90 здрави волонтери ќе се изложат на коронавирусот

0
Велика Британија денес стана првата земја во светот што им овозможи на волонтерите свесно да бидат изложени...

Агенцијата „Блумберг“ признава: Руската вакцина „Спутник V“ светски фаворит во борбата...

0
Првата вакцина против корона вирус во свветот „Спутник V“ можеби е најзначајното научно достигнување во Русија од советскиот период, пишува агенцијата „Блумберг“. ...

Три лица убиени, полицијата ги поврзува вознемирувачките настани во Шкотска

0
Како што е наведено, првата жена (39), за која се верува дека била медицинска сестра и која синоќа околу 19,45 часот била пронајдена...

МЗ: Првата вакцина преку Ковакс ќе пристигне во март од компанијата...

0
Првата доза вакцини против Ковид-19 ќе пристигне во текот на идниот месец и станува збор за вакцината произведена од компанијата „Астразенека“, информираа вечерва...

Леброн за главен кандидат за МВП

0
Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс е на врвот на листата кандидати за МВП оваа сезона кај повеќето обложувалници. Според...

САД се разбуди со нова шефица на тајните служби: Која е...

0
Првата кадровска одлука на новиот американски претседател Џо Бајден беше назначувањето на Аврил Хаинс на чело на националните разузнавачки служби. Сенатот тоа го...

Шкендија се пофали, доби засилување со албански голгетер

0
Есенскиот шампион во Првата македонска фудбалска лига Шкендија ги засили своите редови за пролетниот дел на сезоната со албанскиот напаѓач Рубин Хебај. ...

Првите дози вакцини од Модерна во Бугарија ќе пристигнат во среда

0
Првата испорака на 2.400 дози вакцини против Ковид-19 од  компанијата „Модерна“ ќе пристигне во Бугарија во среда, на 13 јануари. ...

Брижит Макрон била позитивна на ковид-19 за време на празниците

0
Брижит Макрон, првата дама на Франција беше позитивна на Ковид-19 за време на празниците на крајот на годината поминати во Брегансон, изјави...

Меси: Нејмар не рече дека ќе играме заедно, туку дека има...

0
Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси проговори за можно враќање на „Камп ноу“ на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар. – Ќе биде тешко...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави