fbpx

таг: првак

ПСЖ купува дефанзивец од Лајпциг

0
Францускиот првак ПСЖ не се откажува од намерата да доведе уште едно квалитетно засилување во одбраната. Сепак,...

Седлоски: Шамрок ги казни сите наши грешки

0
Македонскиот првак Шкупи загуби од Шамрок Роверс и на реваншот во Скопје и е елиминиран од Лигата...

ЕХФ: Вардар 1961 исфрлен од Лигата на шампионите поради неплаќање на...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар остана без место во Лигата на шампионите поради неисполнети финансиски обврски, објави на...

Шкупи победнички ја затвори сезоната (Видео)

0
Новиот македонски првак Шкупи со убедлив триумф со 3-0 против вицепрвакот Академија Пандев ја затвори оваа сезона во Првата лига, а Скопје и...

Македонија ја елиминира Италија

0
Фудбалската репрезентација на Македонија го елиминира европскиот првак Италија (0-1) во баражот за пласман на Светското првенство...

МЗТ Скопје пропушти победа во дуелот со Сутјеска

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје доживеа пораз од Сутјеска во рамките на АБА2 лигата од 55:56, во натпревар кој беше одбележан со многу...

Вардар поразен од Нексе на стартот на СЕХА ракометната лига

0
Македонскиот машки ракометен првак на стартот од новата сезона во СЕХА лигата е поразен од хрватски Нексе со 25:24. Гостите од Нашице...

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Ливерпул сигурен, кикс на Арсенал и Лестер

0
Ливерпул го искористи киксот на лидерот и првак Манчестер сити за да се доближи на девет бода со меч помалку од „граѓаните“ во...

Томас Тухел најдобар тренер, Едуард Менди најдобар голман за 2021 година

0
Актуелниот менаџер на европскиот првак Челси, Томас Тухел и голманот на лондонскиот гигант Едуард Менди ги освоија двете награди на ФИФА за најдобар...