fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: прашува

Виц на денот: Ручек

0
Трпе ја прашува Трпана:– Жено, што имаме за ручек денес?– Тавче гравче.– Пак! Не можам секој ден да јадам грав!– Е да...

Виц на денот: Фамилијарна

0
Цветко го прашува Трпе:– Зошто раскинавте со Трпана?– Брат ја осетив нешто ми врти муабет деца семејство ова она…– Што ти рече?–...

Виц на денот: Ручек

0
Трпе ја прашува Трпана:– Жено, што имаме за ручек денес?– Тавче гравче.– Пак! Не можам секој ден да јадам грав!– Е да...

Виц на денот: Месеци

0
Учителот прашува: – Трпе, ајде наброи ги месеците во една година. – Јануари, февруари, карантин, декември. – Седи, петка....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави