fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: прашина

Историски потфат: Јапонско вселенско летало на Земјата донесе примероци од далечен...

0
Примероците прашина од црн песок собрани од јапонското вселенско летало „Хајабуса 2“ на астероидот 162173 Рјугу, што се наоѓа на околу 300 милиони...

ФОТО: Научниците останаа без зборови откако ја отворија вселенската капсула „Хајабусе...

0
Примероци прашина од црн песок собрани од јапонското вселенско летало Хајабуса 2 на астероидот 162173 Рјугу, на околу 300 милиони километри од Земјата,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави