fbpx

таг: Пратениците

Парламентот на Финска ја почнува постапката околу членството на земјата во...

0
Пратениците во парламентот на Финска денеска ќе започнат со обработка на одлуката на владата за...

ЕП ќе расправа за справување со економските и социјалните последици од...

0
Пратениците во Европскиот парламент денеска ќе расправаат за тоа како да се справат со социјалните...

Зеленски бара повеќе санкции за Русија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски во обраќањето пред пратениците во австралискиот парламент рече дека се потребни...

ЕП ќе расправа за борбата против организираниот криминал и корупцијата во...

0
Пратениците на Европскиот парламент денеска во Стразбур ќе разговараат за европската интеграција на Западен Балкан...

Ребаланс, опозицијата обвини за непродуктивни трошења

0
Привршува општата расправа на пратениците во Собранието по предлог ребалансот на буџетот. Пратениците од опозицијата обвинија дека...

Трет ден расправа во Собранието за ребаланс на буџетот

0
Пратениците од власта и опозицијата третиот ден од општата расправа за ребалансот на буџетот го искористија за меѓусебни обвинувања која партија подобро владеела....

Власта и опозицијата со контра ставови за ребалансот

0
Пратениците во Собранието ја почнаа расправата по предлог ребалансот на буџетот за оваа година. Во своето експозе министерот за финансии Фатмир Бесими рече...

Пратениците дебатираат за намалување на ДДВ-то за струјата од 18 на...

0
Пратениците денеска на пленарна седница дебатираат за намалување на ДДВ-то за струјата од 18 на 5 проценти....

Граѓаните сепак ќе добијат повисоки сметки за струја ако ДДВ-то во...

0
Пратениците во комисијата за финансирање и буџет втор ден дебатираат за предлогот на Владата, ДДВ-то на струјата да се намали од 18 на...

Aлбанскиот парламент го разреши претседателот Илир Мета

0
Со 105 гласа ЗА, пратениците изгласаа разрешување на претседателот на Албанија, Илир Мета, за сериозно кршење на Уставот. По дебата која траеше околу...