таг: Пратеник

Лајчак во дводневна посета на Приштина

0
Специјалниот пратеник на Европската унија (ЕУ) за дијалогот меѓу Приштина и Белград, Мирослав...

Ескобар: Заедницата на српски општини е меѓународна обврска на Косово

0
Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан Габриел Ескобар изјави дека Заедницата на српски општини...

Во Приштина престојуваа специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот Косово-Србија,...

0
Во Приштина престојуваа специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот Косово-Србија, Мирослав Лајчак и советниците...

Ескобар, побара од Косово и Србија да се обврзат дека нема...

0
Американскиот пратеник за Западен Балкан Габриел Ескобар, изјави дека целта на неговата посета на Косово и Србија оваа недела е да...

Суспендиран британски пратеник обвинет за гледање порнографија во Парламентот

0
Британскиот конзервативен пратеник Нил Периш е суспендиран од партијата по истрага за наводно гледање порнографија...

Мариупол ќе остане без храна за три до пет дена, предупредува...

0
Дмитриј Гурин, пратеник во украинскиот парламент, за Скај њуз изјави дека Русија бомбардира цивилна инфраструктура...

Ескобар: Отворен Балкан нема да биде ефикасен без учество на сите...

0
Специјалниот пратеник на американската администрација за Западен Балкан, Габриел Ескобар ги повика лидерите во регионот да се фокусираат на мултиетничкото помирување....

Австралиски пратеник му се извини на Ѓоковиќ: Ова беше срам за...

0
Австралискиот пратеник во сојузниот парламент Крејг Кели му се извини на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во името на Австралија и на австралискиот...

Следуваат уште три тешки месеци, но крајот на пандемијата е на...

0
Специјалниот пратеник на Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид-19 Дејвид Набаро изјави дека епидемијата на коронавирусот ќе создаде многу тешка ситуација во следните...

Кери и Лавров: САД и Русија ќе соработуваат во борбата против...

0
Специјалниот американски пратеник за климатски промени Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на...