таг: празничното

Секој го прави на свој начин, но оваа е најдобрата: Направете...

0
Состојки за празничното жито: 500 грама побела пченица400 грама шеќер400 грама мелени ореви2 кесички ванилин шеќер1/2 овошје од морско оревчеДоколку не ви...