таг: празнична

На Бајрам пораки да се запре иселувањето на младите

0
Празнична атмосфера низ целиот регион. Муслиманските верници го слават големиот празник Бајрам со желби за мир, добрина, единство, разбирање и меѓуверска...

Зошто луѓето се бакнуваат на Нова Година? Овој омилен обичај датира...

0
Новогодишната ноќ е празнична сезона кога луѓето се собираат, се збогуваат со изминатата година и дочекуваат нови почетоци. За некои од нас тие...

Ела го пречека новороденчето во семејството: Дизни расплака илјадници со новата...

0
DISNEY UK ја објави овогодинешната празнична реклама која трогна илјадници гледачи. Анимираниот цртан филм со наслов Подарокот ја следи приказната за едно...

На Европа повторно ѝ престојат празници во карантин? Паѓаат црните рекорди,...

0
Европа се соочува со сѐ поизвесна втора последователна празнична сезона во изолација откако станува извесно дека земјите од целиот континент бележат...

Оваа европска метропола преку музички забави ќе ги охрабрува младите да...

0
Со музика празнична атмосфера Градските власти во Виена сакаат да ги охрабрат младите да се вакцинираат против Ковид-19, јави ДПА. – Една...

Црногорски епидемиолог: Сезоната на празници е епидемилошки предизвик

0
Претстојната празнична сезона претставува голем епидемиолошки предизвик затоа што непочитувањето на мерките и организацијата на собири и прослави може скапо да нè чини,...

Црногорски епидемиолог: Организацијата на собири и прослави може скапо да нè...

0
Претстојната празнична сезона претставува голем епидемиолошки предизвик затоа што непочитувањето на мерките и организацијата на собири и прослави може скапо да нè чини,...