таг: празничната

Што всушност му прави пијанството на нашето тело?

0
Празничната сезона е полна со можности да уживаме во чаша варено вино, џин и тоник, шампањ или кој било друг алкохолен пијалок што...

ВИДЕО: Паднати далноводи и искорнати дрвја, снегот направи пустош во САД

0
По празничната недела обележана со откажувања на летови и рекордно зголемување на случаите на Ковид-19,...