таг: празниците

Ако веќе се прејадувате за време на празниците – немојте да...

0
Традиционално, со празниците често пати доаѓа и вишокот килограми што потоа тешко се губат. Порталот „24 часа“ споделува неколку совети за „вкусен а...

Кои се седумте знаци на синдромот на празнично срце?

0
Пиењето за време на празниците може да има многу посериозни последици од мамурлакот. Експертите велат дека прекумерното пиење може да предизвика синдром на...

Како да избегнете болести на одмор?

0
реклама Штом почнуваат празниците се појавуваат симптоми – вообичаено е луѓето да се разболат токму...

Овие хороскопски знаци се најлоши за подароци

0
ИАКО суштината на празниците не е подарувањето, секој од нас сака да добива подарок. Не мора да биде нешто скапо и луксузно, но...

Вакцините штитат околу 3-4 месеци, a со Омикрон сојот за 2...

0
По празниците предвидовме дека бројките енормно ќе растат. За вчера 45% од тестовите се позитивни, за овој регион, очекувано е овие 2 недели...

Што да правите со ХРАНАТА која ви остана од ПРАЗНИЦИТЕ? Имаме...

0
За време на празниците повеќето домаќинки приготвуваат безброј вкусни специјалитети во кои ужива целото семејство. Вкусните грицки и новите рецепти ни ја скокоткаат...

НЕ Е САМО НЕПРИЈАТНОСТ ВО СТОМАКОТ: Еве кои се здравствените последици...

0
Празниците по правило се време кога луѓето најмногу јадат. Сепак, популарната „се опуштив и си дадов одмор“ и тоа како може да има...

ИДЕИ ЗА ПОДАРОК: Израдувајте ја вашата девојка, сопруга или мајка, дамите...

0
Празниците се на врата. Ова е последен момент за купување подароци! Не знаете што да купите за вашата девојка, сопруга или мајка? Не...

Чинат многу малку: Еве како да ги израдувате своите најблиски со...

0
Празниците се се поблиску, а вие секако размислувате како да им купите подарок на сите ваши драги луѓе без да потрошите се што...

Црната лимонада го чисти џигерот, го смалува холестеролот и го топи...

0
За време на зимата и празниците, телото наталожува непотребни материи, а еден од најдобрите начини за да го ревитализирате и освежите вашиот организам...