таг: право

Во Мексико претседателски, парламентарни и локални избори, шанса за прва претседателка

0
Во Мексико денеска се одржуваат претседателски, парламентарни и локални избори, а право на глас имаат околу 100 милиони луѓе, јавуваат американските медиуми. ...

Резултатите од локалните избори во Полска предвидуваат тесни изборни резултати во...

0
Локалните избори во Полска, каде што поранешната владејачка партија Право и правда победи со мала процентуална разлика, би можеле да послужат како предвремен...

Избори во Полска: Владејачката партија со најмногу гласови, но без мнозинство

0
Полската владејачка партија Право и правда (ПиС) освои најмногу места во Парламентот самостојно,...

ЛШ: Динамо ја зголеми кризата во Челси, Дортмунд без мака со...

0
Динамо Загреб уште еднаш покажа дека со право е во Лигата на шампионите, правејќи го првото големо...

Русија за посетата на Пелоси на Тајван: Ова е очигледна провокација

0
Русија оцени дека Кина има право да преземе „неопходни мерки за заштита на својот суверенитет“, наведувајќи дека посетата на претседателката на...

Прв круг парламентарни избори во Франција

0
Над 48 милиони Французи со право на глас денеска може да гласаат во првиот круг...

Утре парламентарни и претседателски избори во Бугарија

0
Ivan Blazhevski Advertisements  Право на глас во Бугарија имаат повеќе од 6,7 милиони граѓани, но...

Вонредни парламентарни избори во Косово

0
Косовските граѓани со право на глас денеска ќе гласаат на вонредните парламентарни избори, јави дописникот на МИА од Приштина. Официјалната кампања за...

ФИНАЛЕН УДАР НА WHATSAPP: Поминете на нова апликација и понесете ги...

0
Со право или не, Телеграм е најголем победник во ескалација на незадовоство од WhatsApp апликацијата и најголем број корисници токму поради тоа преминале...