таг: правобранител

Андоновски: Манолева не ја говори вистината за Леонид

0
Заменик народниот правобранител Јован Андоновски вели дека заменик министерката Маја Манолева не ја говори вистината. „Таткото на Леонид Индов се има...

Украина ја обвини Москва за депортација на цивили во Русија

0
Народниот правобранител на Украина, Људмила Денисова ја обвини Москва дека насилно однела стотици илјади цивили од уништените украински градови во Русија...